KMR

Femra, ja si të rrisni gjoksin tuaj brenda 5 ditësh… Shumë e thjeshtë
               Publikuar në : 18:40 - 17/07/18 |
mapo.al

Ndonjëherë ja vëmë fajin trashëgimisë gjenetike, por ka disa faktorë të tjerë që ndalojnë rritjen e gjoksit tek femrat. Mos u mërzisni kjo metodë do ju ndihmojë shumë.


Ju shqetëson madhësia e gjoksit tuaj ndonjëherë ju duket sikur meshkujt nuk ju shohin aq sa duhet sepse madhësia e gjoksit tuaj nuk është në përmasat e duhura, epo dhe mund të mendoni drejt në këtë rast.

Janë disa faktorë që e parandalojnë rritjen e gjoksit tuaj, sipas një studimi të bërë nga një grup doktorësh në “The Ohio State University Wexner Medical Center”, ushqimi stresi dhe një sërë faktorësh të tjerë kanë ndikim të drejtpërdrejtë në rritjen e gjoksit tuaj.

Shkaktarët e madhësisë së vogël të gjinjve:

Çrregullimet hormonale

Mungesa e vitaminave

Dieta e dobët

Barnat

Bllokuesit e energjisë

Tiroide-ja

Problemet emocionale si stresi ose depresioni

Mungesa e hormoneve gjatë pubertetit

Gjenetika

Përmbajtja e ulët e yndyrave

E para që mund të bëni është të hani ushqime të cilat rrisin madhësinë e gjoksit. Mungesa e lëndëve ushqyese çon në përmbajtje të dobët të yndyrave, që në shkëmbim nuk rrit madhësinë e gjoksit. Bromi dhe magnezi rritin prodhimin e hormoneve seksuale në trup. Mollët, arrat, bajamet, dardhat, midhjet, gruri, xhenxhefili, hudhra, karkalecat e detit, janë të pasura me brom dhe magnez.

Edhe farat e susamit mund të ndihmojnë rritjen e madhësisë së gjoksit në mënyrë natyrale. Ju mund të provoni edhe bimë tjera si trëndelinë, kopër, anis, jamball dhe zhardhokun e egër.

Provoni këto metoda për të rritur madhësinë e gjoksit në mënyrë natyrale. Nëse keni probleme hormonale ose gjenetike prapa gjoksit të vogël, konsultojeni mjekun tuaj.


Etiketa: , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Mos rreni genjeshtar kjo bime seshte speciale per rritjen e gjoksit ku keni pare qe nji gjoks rritet per tre dite ose nji jave ky vaij nuk perdoret vetem pa e kombinuart me vajra tjera esenciele njerzit skan para per ta blere kte ashtu sikur ju mendoni nji liter e keti ilaqi kushton 5.190€ ndersa 0’5 ml 25 euro duhen reth 7 ton lule per tu fabrikuar per nji lit…per shembull per cholesterol duhet 70 pika immortelle 10 carrote dhe 20 vaj macadamia. Duhet te hudhe o nenji luge mjalte ose ne nji rriske sheqer te kanit os esheqer te pa rafineruar dhe mos mendoni qe kjo asht e lehte veq ta blejn konsumatoret tregonju se cka sheron mos shifni vetem laverdin tuaj se njerzit kan nevoj per ndihmen o te poshter.

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas