Dikur

Fëmijët e varfër të Londrës viktoriane


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:57 - 11/12/14 |
mapo.al

Këto portrete prekëse janë realizuar një shekull më parë në rrugët e Londrës lindore.


Këta fëmijë jetojnë në varfëri në një zonë që tani është ndër më të pasurat e më të shtrenjtat në planet.


Fotot janë realizuar nga Horace Warner dhe qëllimi i tyre ishte që të përdoreshin për të mbledhur sa më shumë fonde për të luftuar varfërinë.NIPPERS final pages-57 copy.jpg


nippers pages final2.indd


3

nippers pages final2.indd

nippers pages final2.indd

6

7Pas