Politika

Fatura e abuzimit nga koncesionet/PPP, PD nxjerr shifrën ….e frikshme
               Publikuar në : 12:04 - 24/09/18 |
mapo.al

Fatura totale e abuzimit sipas Partisë Demokratike nga koncesionet/  PPP-të është 2.18 miliard euro.


PD po prezanton nismën ligjore anti-mafia “për çmirimin e ekonomisë nga korrupsioni dhe oligarkia”. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha tha se alternativa e PD ka për qëllim sekuestrimin e pasurive publike të fituara me kontrata në kundërshtim me ligjin.

 

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku foli sot me emra konkret. Ndërsa eksperti i ekonomisë, Florion Mima foli për faturën e abuzimit, që sipas tij shkon në miliarda euro.

 

Tabelat si me poshtë

 

<
>
fatura nje fatura dy fatutra tre fatura kater fatura pese


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas