Aktualitet

Fatmir Xhafaj: Nuk kam menduar asnjëherë të jap dorëheqjen dhe s’ma ka kërkuar as Rama

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka thënë se nuk ka menduar asnjëherë të japë dorëheqjen pas akuzave të opozitës për vëllain e tij.


Në asnjë rast nuk kam menduar të jap dorëheqjen.

Do ta jepja dorëheqjen, nëse do të kisha shkelur ligjin.

Dhe për kërshërinë tuaj, kryeministri Edi Rama nuk ma ka kërkuar asnjëherë dorëheqjen.

Dhe në këtë rast, nuk shoh asnjë arsye dhe asnjë shkak për të dhënë dorëheqjen”, tha Xhafaj.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas