Sport

Evitohen eksperimentet, ja si do të luajë Skënderbeu ndaj Kastriotit
               Publikuar në : 10:01 - 26/08/18 |
mapo.al

Pritet që si në rreshtim ashtu edhe në përbërjen e 11-shes bazë të ekipit të mos ketë ndryshime thelbësore për Skënderbeun edhe në ndeshjen e dytë të sezonit. Ditën e djeshme në seancën e fundit të zhvilluar, Shehi duket se nuk ka bërë lëvizje të rëndësishme, pavarësisht se ka provuar disa herë të ndryshojë me vendosjen e Lulajt në mesin e fushës në vendin e Demtes.


Nga porta do e nisë Teqja dhe më pas në mbrojtje do të jetë Vangjeli në të djathtë e Abazi në të majtë. Në qendër të repartit difensiv do të luajë Radas dhe Aliti që do të kompletojnë mbrojtjen bardhekuqe. Dita do të bëjë “ekranin” dhe para tij i sigurt është nga minuta e parë Gjergji Muzaka.

Sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavarësisht provave të shumta, Demte do të jetë titullari përballë Kastriotit që do të kompletojë mesfushën. Në sulm duket se është gjithçka e ndarë, pasi Bregu dhe Gripshi do të mbështesin Krasniqin në majë. Mbetet për t’u parë vetëm nëse Fili dhe Gundo, dy prurjet e reja të Skënderbeut, do të jenë brenda listës së 18 lojtarëve të grumbulluar nga Shehi.


Etiketa: , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas