Kryesore

Europa po ‘piqet’, të dielën vala e të nxehtit prek Shqipërinë


               Publikuar në : 10:36 - 28/07/18 |
mapo.al

Fusha termike nga e diela dhe në vijim duke përfshirë edhe javën e parë të muajit gusht, bën të ditur Meteoalb, do të ushqehet nga masa ajrore të nxehta të kontinentit afrikan.


Këto masa rritin ndjeshëm temperaturat mbi Shqipëri ku pritet që periudha 29 korrik – 5 gusht të shënojë vlerat termike më të larta të vitit 2018.

Sigurisht pa marrë në konsideratë 20-ditët e fundit të gushtit që përkojnë dhe me fundin e stinës së verës, për të cilat ka sinjale të forta që sjellin temperatura pranë vlerave tipike të gushtit.

Nuk përjashtohet mundësia e ndonjë 3-ditëshi ku temperaturat ngjiten mbi 36°C.

Ky lajm vjen ndërkohë që Europa ka njohur një valë të nxehti të pazakontë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas