Kronika

Erjona paralajmëron vëllain e Izet Haxhisë, publikon mesazhet… “Po aq sa Berishën, do të kursejë edhe ty, urtë…”


               Publikuar në : 18:52 - 08/09/18 |
mapo.al

Erjona i është përgjigjur akuzave të Ismet Haxhisë, vëllait të të dashurit të saj Izetit, lëshuar një ditë më parë në adresë të saj.


Ismet Haxhia shprehej se ajo ngjan me një të metë mendore, ndërsa më tej shtonte se edhe vëllanë e tij Izetin e ka kaluar në faza çmendurie. Ai hodhi poshtë akuzat se ka kërcënuar ndaj Erjonën. Por, kjo e fundit, në përgjigjen e saj, publikon disa mesazhe kërcënuese, të cilët pretendon se ia ka dërguar pikërisht Ismet Haxhia.

Erjona Parruca e dashura e Izet Haxhisë

“Kercenimet e tua dhe atyre vemjeve te tjera, jane ne duart e avokates time, policise franceze dhe se shpejti, ambasades franceze. Sepse ti e dije qe ne fillim se cfare semundje kisha… Ndaj, ne legjislaturen franceze, kjo hyn ne kercenim, shantazh, ndaj nje personi vulnerabel, me pasoje perkeqesimin e nje semundjeje vdekjeprurese..”, shprehet Erjona.

“Rri urte, tani.. Se sikur s’ja di koken Izetit ti! Po aq sa Berishën, do te te kurseje edhe ty, qe i preke dicka te shenjte ne jeten e tij”, shkruan më tej Erjona në një shënim në faqen në Facebook të Izet Haxhisë.

Statusi i Plotë dhe mesazhet

O Ismet, po pse je kaq mazokist, or burre? Po duaje pak vetén tende te
pakten, se njeri tjeter ne bote, s behet fjale te duash ti!!
Degjo tani! Ndaj mendjen: jam Pela e Trojes, super spiune 007 me radiomarrese e fshehur neper bunkera, shoqe e ngushte e Argites( dmth vija diten ne konservator ne Paris, kurse naten, me avion special rakete me shpejtesi drite, shkoja punoja me Umnikun ne Kosove me Argiten..😂😂) . Apo jam e bija e sigurimses se shtetit, qe u masakrua internimeve( kjo eshte me groteskja deri ketu.. po prit, prit) apo jam soprano a pianiste kabareve te Parisit( ku sa per dijénine tende, nuk punesojne as pianiste e aq me pak soprano operash, se ju romantizohet klientela, dhe s eshte leverdia e tyre😂😂)
Apo jam prostitute e rregjur, MaTa Harri?
Apo jam me te meta mendore?
Jepi drejtim muhabetit, se t gjitha keto s shkojne me njera- tjetren!
Ti je mazokist! Yt vella, po deklaron hapur, mos u merrni me dashurine time, se asnje s do kursej.. ti vazhdon me nje status fb, vetem duke me share mua.. Epo, sado te te mbroja, ti e kerkon vete…!
Tani, me lot, po ama me lot kam qeshur, kur thoje qe kundershtia e vetme qe kishe me vellain tend, ishte se s donte te prishte familjen e mrekullueshme…
Pervecse shume gra kishin parakaluar para meje ne jeten e Izetit, ai s do te te merrte doren ty apo askujt ne bote, ke do dashuronte vertet dhe ke do publikonte! Eshte maxhoren
dhe i vaksinuar! Ti e di shume mire qe une jam merzitur per femra te tjera,dhe ti me jepje kurajo qe te mos degjoja askend, dhe te bashkohesha sa me shpejt me Izetin.. Ja, shiko pak ketu, ketu, ktu te xhaxhi fotografi.. ashtuuu: msg qe me ke çuar per ish gruan e Izetit, qe tani po te qan zemra… Je me te vertete i papare ne mashtrimet e tua, me lot po te them..!
A jam takuar une me Izetin apo jo?
Mor burre, po ti paske harruar profesionîn e pergjuesit te çifteve nga Liqeni, se ndryshe do na kishe fotografuar njehere te kanapeja e bardhe, njehere ne dhomé tjeter, etj.. Edhe foto apo ça te me doje mua dhe Izetit qejfi, s do t i nxjerrim para kerkeses tende, sepse s je ne ate pozicion ti, sa te kerkosh fakte!
Ti shko lyej floket, thote Izeti.. se ja ke marre doren mire parukerise!
Po kur kercenon qe do botosh letren 18 faqe qe i ke shkruar tet vellai, e mbushur me shpifje dhe trillime qe edhe Hiçkoku do t i kishte zili..? Hahahaha, po pse per ke e mban veten ti? Mendon se meqe i ke shkruajtur ti, meqe shan mua e Izetin e mamin tim, e c te te dale para, jàne keto fjalet e tua
te arta, po aq te shenjta sa ato te Kuranit apo Bibles?? Po mblidh more veten, se u bere gaz i botes!
Ju s kishit piken e lidhjes me Izetin, as ne tel e as ne komunikim, prej vitesh, sepse … ti shpjegon vete Izeti ty.. mos u shqeteso fare!!
Edhe kur flet per familjen time, flet per ate te At Stath Melanit e te Bato Karafilit, e te Bilal Parruces, more krimbuc! Kjo eshte e verteta, dhe do t i permend sa here te dua, nxihesh ti, apo familjaret e mi, apo kushdo! Mos i ngaterro me veten, qe ja spiunove 3 shoket e Izetit qe erdhén nga Tiràa,ne bese per t u arratisur, dhe ti si komunist i rregjur, i spiunove ne dege dhe te nesermen u arrestuan…
Gjakprishur more, kaq i pafytyre, sa merresh me mua… Po une, ndoshta jam me te meta mendore vertet😂
Ke pare ndonje artist normal ti😂? Pastaaaaaj, ja t a zeme se isha gjithe keto qe thua ti.. hajt, mo, ta zejme! A e pe se sa dashuroheshim, a e pe qe kushdo do thyente hundet po te kercenonte kete dashuri? Ti s kishe asnje interes te me shaje mua, por ngaqe transmetova msg e Izetit qe nuk donte me t ja permend’it emrin, t u prishen interesat, te iku protagonizmi dhe m u sule mua… A thua se une do mendoje per ty e interesçkat e tua, para asaj
qe me kerkonte dashuria ime…!!!
Po ku merr vesh nga dashuria ti, ti je nje bejtaxhi i
Partise se Punes dhe aty ke ngec..
Dhe une , nuk jam e zgjuar, jo! Se po te isha, s do isha munduar t jua afroja me Izetin, sepse ai me kishte paralajmeruar se cfare batakçiu ishe ti..!
Ti ngjalle perçarjén , vetem se t u prishen planet! Meqe Izeti eshte i mbyllur ne burg, hajt t i biem kesaj “shtriges” hahaahaa…. Buuuuuuu, sa frike..😂😂😂
Kercenimet e tua dhe atyre vemjeve te tjera, jane ne duart e avokates time, policise franceze dhe se shpejti, ambasades franceze. Sepse ti e dije qe ne fillim se cfare semundje kisha… Ndaj, ne legjislaturen franceze, kjo hyn ne kercenim, shantazh, ndaj nje personi vulnerabel, me pasoje perkeqesimin e nje semundjeje vdekjeprurese..
Rri urte, tani.. Se sikur s ja di koken Izetit ti! Po aq sa Berishén, do te te kurseje edhe ty, qe i
preke dicka te shenjte ne jeten e tij!
Kam akoma shume gjera e fakte, por u lodha dhe po pertoj… O Guri, o trim me flete…😂😂😂😂 Cfare ngjyre do i besh floket kete here ? Ajo boja me reflekse patellxhani, eshte ne mode..

654321


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas