Kryesore

Emri, kush është xhaxhai që tentoi të vrasë nipin me armë zjarri…


               Publikuar në : 12:19 - 12/09/18 |
mapo.al

Një 59-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi tentoi që të vrasë nipin me armë zjarri pas një sherri. I arrestuari është Preng Teska 59 vjeç, ndërsa sipas policisë ka tentuar të vrasë me armë nipin e tij, A.T. 22 vjeç, banues në Rrëshen. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pushkë me një karikator me 10 fishekë.


Materialet procedurale në ngarkim të tij u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprat penale ” Vrasje me dashje’ e mbetur në tentativë” dhe ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake” parashikuar nga nenet 76-22 dhe 278 të Kodit Penal.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas