Bota

Emigrantët nga Venezuela nxitojnë drejt Perusë para se të ashpërsohet ligji


               Publikuar në : 08:49 - 25/08/18 |
mapo.al

Një numër i madh i banorëve të Venezuelës u nxituan të shpërngulen në Peru, pak orë përpara hyrjes në fuqi të rregullave të reja, që do ta vështirësojë hyrjen e tyre në vendin e Amerikës së Jugut.


Në përputhje me rregulloret e reja, ata që përpiqen të emigrojnë në Peru do të duhet të kenë pasaporta të vlefshme, pasi që deri më tani mund të hynin në Peru vetëm me një kartë identiteti, raporton BBC.

Venezuela është përfshi nga kriza e madhe ekonomike dhe izolimi ndërkombëtar, pasi qeveria e vendit ka shuar çdo përpjekje të qytetarëve dhe opozitës për më shumë demokraci dhe zhvillim ekonomik.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas