Kryesore, Politika

Elmaz Haruni u ndalua se ofendonte? Deputeti i PD-së nxjerr videon tjetër: Çfarë nuk transmetoi policia…

Pas videos së publikuar ku kryetari i Partisë Demokratike të Gramshit, Elmas Haruni, kundërshtonte e ofendonte rëndë punonjësit e policisë, deputeti Luciano Boçi ka publikuar një tjetër video.

Sipas Boçit në pamjet e nxjerra në rrjetin e tij social Facebook, janë filmime të pa transmetuara nga policia.“Ajo që u fsheh e nuk u transmetua nga policia në ngjarjen e Gramshit është më e madhe se pjesa e propagandës së shpifur të demonstrimit të disa sharjeve. E vërteta është krejt ndryshe!”,- shkruan ai.

Statusi i deputetit të PD:

“Ajo që u fsheh e nuk u transmetua nga policia në ngjarjen e Gramshit është më e madhe se pjesa e propagandës së shpifur të demonstrimit të disa sharjeve.

E vërteta është krejt ndryshe!

Terror policor i hapur në mes të qytetit dhe lincim publik vetëm se është kryetari i PD dëshmojnë të kundërtën e servirjes së sforcuar.

Elmasi u provokua deri në kufijtë e së pamundurês, me forca e britma policore të shumta, kur ishte thjesht dhe vetëm një pasagjer. Kushdo do kishte kundërshtuar këtë maskaradë politiko-policore.

Ishte në rrugën e tij dhe në jetën e tij.

U rrethua, u dhunua, u bllokua në makinën e tij e më pas e morën zvarrë, (sic e sëshmon video) pa asnjë shkak nga policia politike dhe reagoi.

Manipulimet që serviren me fragmente që i interesojnë policisë, nuk e mbulojnë faktin e përdorimit të saj politik si mashë për të luftuar kundërshtarët politikë me cdo mjet e për të favorizuar Yaristët, kanabistët, trafikantët e kriminelët me e pa kostume rrezëllitse.

Shihni pamjet me vëmendje e gjykoni”.

PasPara

3 komente

  1. Ky kujton se eshte mul noka minister akoma qe i zinte policet me shpulla per nje funksionar partie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas