Kronika

Policia po heton dy pista kryesore… ja si u ekzekutua biznesmeni në Shkodër

               Publikuar në : 08:55 - 02/09/18 |
mapo.al

Një ditë pas vrasjes së biznesmenit Arjan Ferracaku në Shkodër e cila është ende pa autorë, zbulohen detaje të reja. Burime për “BalkanWeb” bëjnë me dije se pistat ku po heton policia janë dy, konkretisht ajo për konkurrencë dhe për ndonjë gjobë të pa paguar nga viktima ndaj grupeve kriminale.


Vrasja e 31-vjecarit ndodhi dje rreth mesditës në zonën e Livadhes, pranë fshatit Dobrac. Biznesmeni ishte adhurues i kuajve dhe është qëlluar disa herë me armë teksa kishte hipur sipër kalit, i cili gjithashtu ka marrë dy plumba.

Mendohet se autorët e kanë ndjekur të riun përreth 50 metra dhe më pas kanë qëlluar me 15 plumba, 7 prej të cilëve kanë prekur biznesmenin i cili ka vdekur menjëherë.

Mësohet gjithashtu se 30-vjeçari ishte me dy djemtë e hallës kur ndodhi ngjarja dhe dyshohet se viktima dhe autorët kishin një takim në atë zonë. Viktima nuk ishte i njohur si person problematik dhe ishte baba i dy fëmijëve. Ai kishte disa biznese me familjen e tij në Velipojë.

Njoftimi i policise:

Rreth orës 13:50, në breg të liqenit të Shkodrës, në livadh, tek hidrovori i fshatit Dobraç, Shkodër, është vrarë me armë zjarri shtetasi A.V. 30 vjeç banues në lagjen “Guerile” Shkodër.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta të policisë, ku kanë rrethuar zonën në një perimetër të gjere dhe kanë filluar krehjen e saj për kapjen e autorit/ëve.

Ndërkohë shërbimet e tjera kanë ngritur pika kontrolli në akset rrugore rurale të asaj zone.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë në vendngjarje po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin e kapjen e autorit./BW/

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas