KMR

Ekspresi i kafesë më i shtrenjtë në botë, me ar dhe diamante
               Publikuar në : 17:33 - 23/10/18 |
mapo.al

Ankoheni ndonjëherë se kafenë që pini në një lokal e keni paguar shtrenjtë? Apo se barista nuk u aka bërë shumë të mirë ekspresin tuaj të mëngjesit? Por si do të reagonit ju, ose më mirë sa do të paguanit për një filxhan kafe të bërë nga një ekspres prej ari dhe diamanti…??


E pra, mund të keni parë shumë lloje makinash ekspresi kafeje, por një të tillë me gjasë nuk e keni parë kurrë. Ajo nuk është thjesht një ekspres kafeje, por një objekt tepër i çmuar dhe i kushtueshëm.

Ajo quhet “Espresso Veloce Royal” dhe është një aparat bërjeje kafeje me vlerë 187 mijë euro.

Me një prodhim të kufizuar të frymëzuar nga një motor makine i “Formula 1”, makina luksoze është e veshur me ar të bardhë 18 karatësh, diamante, gurë ametist dhe e lustruar me fibra karboni.

Makina gjithashtu është e pajisur me një bombol me vrima nxjerrëse për raki, të përshtatshme për ata që duan të shijojnë një kafe me një shije më të fortë./Mapo.al/

<
>
C_2_fotogallery_3092237_11_image C_2_fotogallery_3092237_12_image C_2_fotogallery_3092237_13_image C_2_fotogallery_3092237_14_image C_2_fotogallery_3092237_15_image C_2_fotogallery_3092237_16_image C_2_fotogallery_3092237_17_image C_2_fotogallery_3092237_18_image C_2_fotogallery_3092237_19_image C_2_fotogallery_3092237_20_image C_2_fotogallery_3092237_21_image makinaaaaaaa


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas