Eksod te Skënderbeu, largohet përfundimisht edhe Nimaga

Sport               Publikuar në : 19:09 - 20/08/18 |
enton palushi

Një tjetër largim me emër nga skuadra e Skënderbeut. Bakari Nimaga është larguar përfundimisht nga skuadra korçare dhe ka firmosur në kampionatin turk.


Mesfushori ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me skuadrën turke, Hatayspor dhe do të vazhdojë karrierën e tij në Superligën turke të futbollit.

23-vjeçari ishte pjesë e Skënderbeut që nga sezoni 2012-13 dhe ka luajtur plot 97 ndeshje me skuadrën korçare, duke gjetur rrugën e rrjetës 5 herë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas