Kryesore

Edhe Shkodran Mustafi feston me shqiponjë, rrezikon dënimin

               Publikuar në : 09:58 - 03/09/18 |
mapo.al

Lojtari i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka festuar me shqiponjë pasi shënoi ndaj Kardifit.


Por shqiptari rrezikon dënimin për këtë festim, shkruan Independent.

Mbrojtësi gjerman, i lindur në një familje shqiptare nga Maqedonia, festoi golin e minutës së 11-të duke bërë simbolin e shqiponjës.

Sipas mediave britanike, Federata Angleze dënon çdo shfaqje të simboleve politike gjatë lojës.

Më herët ishin lojtarët shqiptarë të Zvicrës, Xhaka dhe Shaqiri, që shkaktuan shumë bujë me simbolin e shqiponjës në Botëror.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas