Aktualitet

Edhe Maqedonia, Spanja e Norvegjia dëbojnë diplomatë rusë


               Publikuar në : 22:56 - 26/03/18 |
mapo.al

Pas dëbimit masiv të diplomatëve rusë nga SHBA, një pjesë e vendeve të NATO-s dhe atyre të Bashkimit Europian, janë Maqedonia, Spanja dhe Norvergjia që ndërmarrin këtë veprim.


Mësohet se Spanja ka dëbuar dy diplomatë rusë, ndërsa Norvegjia dhe Maqedonia fqinje nga një diplomat.

Vendet janë solidarizuar me Mbretërinë e Bashkuar, e cila bën përgjegjëse Rusinë për helmimin me gaz nervor të një ish-spiuni rus, shtetas britanik, në Anglinë Jugore.

Shqipëria vendosi sot të dëbonte dy diplomatë rusë nga vendi në kuadër të kësaj lëvizjeje të Perëndimit ndaj Rusisë.


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas