Sport

Edhe Eintraht Frankfurti në valle për Hamdi Salihin


               Publikuar në : 15:11 - 27/01/12 |
mapo.al

Trajneri Peter Shëtel nuk do, por për sulmuesin e kombëtares kuqezi, Hamdi Salihin, janë të shumtë ata që e pëlqejnë. Mediat austriake shkruajnë se përveç Sëlltikut dhe Rejnxhërsit, në valle për shërbimet e bomerit shkodran është future edhe skuadra gjermane e Eintahtit të Frankfurtit. Rapidi i Vjenës ka udhëtuar në Portugali ku do të kryejë fazën përgatitore, por Salihi nuk ka udhëtuar me ekipin pasi trajneri Shëtel nuk e konsideron më shkodranin si pjesë e grupit të tij. Parë këtë situatë, duket se largimi i Hamdi Salihit nga Rapidi është i afërt. Vetë lojtari kërkon një sistemim që në janar, ndonëse në verë do të jetë lojtar i lirë dhe mund të firmosë me cilindo klub që do t’i ofrojë atij kushtet që ai pretendon,
CLOSE
CLOSE
Pas