KMR

E pabesueshme, lind foshnja me 2 fytyra dhe 2 tru…


               Publikuar në : 14:46 - 24/07/18 |
mapo.al

Një foshnje nga Indonezia ka lindur me dy fytyra, njërën prej të cilave e ka marrë nga binjaku që nuk u zhvillua mjaftueshëm dhe nuk lindi.


Gilang Andika është 2 muajsh dhe ka dy fytyra, 2 tru dhe vetëm një kokë. Komplikacioni e ka bërë të duket i shpërfytyruar dhe të vuajë nga një gjendje fatale në tru, e cila shkakton vazhdimisht lëngje.

Pavarësisht se ka një trup me dy krahë e dy këmbë, Gilang është teknikisht një binjak i lidhur, rast që ndodh një në 250 mijë lindje.

Fatkeqësisht veza e nënës nuk u nda plotësisht në dy gjatë shtatzënisë dhe djali ka marrë fytyrën dhe trurin e motrës. Prindërit e vogëlushit, Ernilasari dhe Mustafa janë të dëshpëruar dhe duan të shpëtojnë jetën e djalit të tyre pasi mjekët nuk i dhanë shpresa.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas