KMR

E pabesueshme! Humbi 200 kg, ja transformimi që dukej i pamundur
               Publikuar në : 19:42 - 07/11/17 |
mapo.al

Mund të thuhet pa frikë se ka qenë një mision i pamundur, por Zach Moore falë edhe ndihmës së mjekëve dhe miqve, ia ka dalë që brenda një kohe të shkurtër të humbasë afro 200 kg.


Duket si e pabesueshme, por 12 kg prej peshës totale që ai ka humbur ka qenë lëkura e tepërt, e cila është hequr nga mjekët.

Në 2013-ën ai u shtrua në spital për helmim dhe ky ishte edhe momenti i kthesës për stilin e jetesës për 36-vjeçarin që kontaktoi shumë dietologë dhe mjekë të ndryshëm.

Ai është nënshtruar 10 herë ndërhyrjeve kirurgjikale për të hequr herë pas here lëkurën e tepërt.loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas