Kryesore

E pabesueshme/ Është lojtari i tretë italian më i paguar në botë, por s’ka luajtur asnjëherë me kombëtaren italiane…


               Publikuar në : 12:42 - 10/08/18 |
mapo.al

A e dini se kush është sportisti i tretë italian më i kushtueshëm në botë? E ka zbuluar Corriere,it përmes një artikulli kushtuar futbollistit që nuk ka luajtur asnjëherë me kombëtaren italiane, por sot kushton jo pak, por 80 milion euro.


 

Ai quhet Cristiano Piccini dhe luan në ligën spanjolle me Valencian.

 

I lindur në Viola, fans i cmendur i Fiorentinës (si babai dhe gjyshi i tij) ai më parë ka veshur fanellën e Carrareses, Spezias dhe Livornos.

Slogani i tij është “dedikimi” që e ka ngulitur fort në memorie edhe në profilin e tij në Instagram ku ka 80 mijë ndjekës.

 

Ai është 26 vjec dhe endërron që një ditë të veshë fanelën e kaltër sepse sa për rekordet ai e ka thyer një tashmë…

 

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas