Kryesore

E nxori Braçe jashtë, gazetarja: Dëgjoje me audio tek agjencia e ‘Agronit’


               Publikuar në : 14:52 - 21/05/18 |
mapo.al

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave është shoqëruar me një incident të pazakontë.


Kreu i komisionit, Erjon Braçe ka nxjerrë përjashta një gazetare, e cila po ndiqte nga afër zhvillimet e komisionit.

“Ti me syzë, dil pak përjashta, dil përjashta që të kuptosh se ka etikë këtu. Shkoj bëje te PD këtë që bëre këtu”, i është drejtuar Braçe gazetares, e cila është detyruar të largohet menjëherë.

Ra në sy se kolegët e saj janë larguar po ashtu menjëherë pas saj, si duket në shenjë proteste.

Pas këtij incidenti, reagoi gazetarja Esiona Konomi.

STATUSI

Meqë unë paskam qeshur sot në Komisionin e Ekonomisë, në mbështetje të një batute të koleges sime, Marsela Karapanço, dhe për këtë mora dënimin kapital të nxjerrjes jashtë komisionit në mënyrë demonstrative, deklaroj se nuk kam qeshur… 
Por i sugjeroj kryetarit të këtij komisioni, ta dëgjojë audion e komisionit për ekspertizë tek agjencia e specializuar ku kryetari i partisë së tij dërgoi të hënën e shkuar materialin e “Agronit”, për të marrë me shpejtësi përgjigjen nëse qesha apo jo…
Pastaj të mbledhim Byronë e Kuvendit, të analizojë përgjigjen dhe të vendosë nëse buzëqeshja ime meriton dhe ndëshkim më të lartë, siç mund të jetë “ndalimi i hyrjes sime në Komisionin e Ekonomisë”, sikundërse sot “urdhëroi” zoti Braçe. 
P.S. Deklaroj se pas kësaj ngjarjeje edhe kam qarë në korridoret e Kuvendit… Mbase meritoj dënim edhe për këtè  


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. e po kur te nxjerr jashte dhe ky moter q…. Po pse moj Esiona duhet te qash per nje debil te tille? i rregulloi gjerat e tjera ky i mbeti buzeqeshja e dy vajzave te bukura

    Përgjigju ↓
Pas