Aktualitet

‘E merrja 60 mijë, tani ilaçi është 215 mijë’, ç’ndodhi me burrin nga Laçi që iu ankua live Ramës
               Publikuar në : 08:40 - 11/05/18 |
mapo.al

Kryeministri Rama e ka nisur ditën me historinë e qytetarit nga Laçi, që vuan nga hepatiti B dhe iu ankua live gjatë takimit të këtij të fundit, për rritjen e çmimit të ilaçit.


Mirëmëngjes, dhe me këtë episod që nisi në takimin e llogaridhënies në Kurbin e përfundoi në zyrën e ministres në Tiranë, ku sqarohet edhe kushdo që është i interesuar të dijë për listën e re të barnave të rimbursueshme, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Pyetja që ngrihet edhe në këtë rast, është njësoj si me rastin e punësimeve apo ndihmave ekonomike: A duhet me patjetër që të gjithë qytetarët të jenë pjesë e takimeve me Ramën që të zgjidhen problemet e tyre?


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas