Kryesore

E kishte bërë ‘rrugë’… fabrika në Kashar ishte djegur edhe më parë. U gjobit se nuk kishte…
               Publikuar në : 12:20 - 22/04/18 |
mapo.al

Drejtori i shërbimit të Zjarrfikësve ka reaguar lidhur me zjarrin që shkrumboi fabrikën e riciklimit në Kashar.


Në një prononcim për mediat nga vendi i ngjarjes, ai tha se po punohet që flakët të mos përhapen në bizneset e tjera, që kanë një vlerë të konsiderueshme.

“Zjarri ka rënë në një fabrikë, e cila vitin e kaluar është gjobitur për shkak të mosmarrjes së masave kundër zjarrit.

Tani për tani prioriteti i punës sonë është që të vemë nën kontroll flakët dhe të mos lejojmë përhapjen e zjarrit në bizneset pranë.

Më pas do të analizojmë gjithçka, që nga momenti i ndërhyrjes sonë deri në marrjen e masave nga kompania për të shuar zjarret”,- u shpreh kreu i zjarrfikësve.

Mësohet se  kjo fabrikë është djegur edhe dy herë të tjera dhe zjarrfikëset i kanë vënë gjobë për shkak të mos marrjes së masave për parandalimin e zjarrit.

<
>
auto_31120641_582245175472228_2677751833761415168_n1524390150 auto_31124289_582223602141052_2911668126502354944_n1524389749 auto_31129530_582223618807717_1475634184608284672_n1524389748 auto_61524389750 auto_Screenshot_31524389747 auto_31113409_582245168805562_1853893702418694144_n1524390149 tiran-493x350 yyyyy 31073092_422773384815170_1384180114534694912_n-500x281 31073092_422773384815170_1384180114534694912_n-500x281


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas