KMR

E kap mat të dashurin ish-deputet, ja çfarë i punon si hakmarrje


               Publikuar në : 11:34 - 18/07/18 |
mapo.al

Thonë se as ferri nuk e ka zemërimin si një grua e përbuzur. Dhe kjo ilustrohet më së miri kur e dashura e një burri anglez mbuloi me gjak derri muret e folesë së dashurisë së tyre të mëparshme.


Lizzie Purbrick, 63 vjeç, mori hak ndaj ish-deputetit David Prior të Bramptonit, gjithashtu 63 vjeç, pasi ajo e kapi atë me një grua tjetër, gruan e një anëtari tjetër të Dhomës së Lordëve.

Purbrick, një ish-kalorëse dhe anëtare e ekipit britanik në Olimpiadën e vitit 1980 të Moskës, siguroi rreth tetë litra gjak derri nga një kasap dhe shkoi në banesën e Prior, të cilën mundi ta hapte me çelësin e vet. Ajo përdori gjakun për të shkruar në mure ofendime të ndryshme.

Purbrick u akuzua për dëmtim të pronës dhe u dënua me 120 orë shërbim në komunitet. Asaj iu dha gjithashtu një urdhër kufizues, duke e ndaluar atë të hyjë në ndonjë nga tre shtëpitë e ish të dashurit të saj./tvklan.al


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. 60 ore pune ne komunitet do kryeje ky i joni per 5 muaj burg. zere se e paskan denuar 10 muaj burg kete qe ka lyer muret me boje…

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas