Media

E dinim nga Tirana, por Çiljeta është nga kjo krahinë e Shqipërisë

Çiljeta Xhilaga është një nga këngëtaret më të dashura dhe më të komentuara shqiptare.

Ajo ishte e ftuar sot nga Blerina Bombaj në rubrikën “Për drekë me mua” nga emisioni “E diela shqiptare” dhe gjatë xhirimeve në shtëpinë e saj këngëtarja ka zbuluar një sekret që asnjë nuk e dinte për origjinën e saj.Teksa prezantonte pjatat që do të gatuante, një prej të cilave tipike dibrane, ajo u shpreh: “Ndonëse kam lindur në Tiranë, me origjinë jam nga Dibra”, raporton Newsbomb.

Mesa duket pavarësisht se këngëtarja thuajse nuk e njeh qytetin e origjinës i pëlqen të ruajë traditat dhe zakonet e tij, edhe në të gatuar.

<
>
2c670c0e0ac658f86fcc1510fc92fa79_L ciljeta-1-1-650x358-650x358 ciljeta-5-1470578436-7989377 ciljetacover-620x619 Ciljeta-Xhilaga-640x400 CiljetaXhilaga-1200x630
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas