Aktualitet

E denoncuan tek Berisha se “ishte ngelës”, drejtori i “DPSHTRR” publikon dy diplomat


               Publikuar në : 12:35 - 22/07/18 |
mapo.al

Një ditë më parë ish-kryeministri Berisha bëri publik një mesazh, që sipas tij i kishte ardhur nga një qytetar dixhital, i cili shprehej se “Drejtori i Përgjithshëm i Transportit Rrugor, nuk ka diplomë”.


“Pershendetje, Doktorr. Kam pak vite qe jam larguar nga Shqiperia dhe me te. Pata fatin qe gjeta pune jashte dhe jam super I vleresuar. Marr shkas nga nje postim ne FB I drejtorise se pergjithshme te trasportir rrugor Tirane dhe shoh drejtor rajonal Z. Arnis Hoxha. Nuk kam asgje personale me Z. Hoxha. Z Hoxha ishte njeri nga ata qe e la shkollen, pra ngeli qe ne vit te pare ne me shume se 9 provime, (12 ishin total) . Mirepo z. Hoxha ishte nje aktivist I Ps dhe ja ku eshte sot, madje drejtor. Qe te jesh drejtor duhet te pakten ta kesh mbaruar Ing. Mekanike, qofte edhe me 5. Po pse kjo eshte rilindja jone dhe Shqiperia qe duam???? Te gjithe ne qe e dime kete ceshtje jemi tejet te indinjuar, pasi ka djem qe kane mbaruar me rezultate teper te mira, e ti me ben drejtor nje qe ngeli qe ne vit te pare.Ky eshte kryeministri I fasadave. Turp! Faleminderit,”, ishte postimi i bëri nga Berisha në profiling e tij në Facebook.

457878

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ndërkohë pas këtij denoncimi, vjen edhe reagimi i Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Arnis Hoxha, i cili dëshmon se ka diplomë në bachelor dhe master, në degën Inxhinieri Mekanike.

c4cab510-c317-42db-8a3c-4fd276961e98b4dac1b9-618e-480a-b3bf-cba625c381b5


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas