Aktualitet

E dashura, tjetër dedikim prekës Izet Haxhisë: S’ka hekura në botë që të na ndajnë…
               Publikuar në : 16:35 - 13/05/18 |
mapo.al

E dashura e Izet Haxhisë i ka bërë një dedikim prekës këtij të fundit pas ekstradimit tëj tij drejt Shqipërisë dhe burgosjes në burgun 313 në Tiranë.


Teksa shkruan në facebook-un e Haxhisë e dashura i thotë se “nuk ka hekura ne kete bote,as pranga, as burgje, as mure te larte, as kilometra, as ligje njerezish, qe te na zbehin driten e mrekullise qe Zoti na dhuroi me aq bujari, driten e Dashurise tone, kaq te bukur, kaq te forte, kaq te paster e kaq te zjarrte!”.

Postimi i plotë:

“Atje ku ti je, ku jam edhe une me ty…nuk ka shume ajer, mungon dielli, mungon liria.. mungon ndarja e qarte midis dites dhe nates, mungojne shume gjera..

Por,nuk ka hekura ne kete bote,as pranga, as burgje, as mure te larte, as kilometra, as ligje njerezish, qe te na zbehin driten e mrekullise qe Zoti na dhuroi me aq bujari, driten e Dashurise tone, kaq te bukur, kaq te forte, kaq te paster e kaq te zjarrte!Gjithe diejt e universit nuk mund te bejne kaq shume drite sa kjo Dashuri!!

Te dua deri sa kjo jete te zgjase, Izet Haxhia!

Dhe kur te mbaroje, do te filloj rishtazi te te dua ne eternitet!

Kjo eshte BESA ime!.”


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. qrlbesir njeri esht ky,mik i vrasesve ruqi,braho,fatos klosi.paske gjetur veten me nje kriminel.si nuk ke turp,doli qe kiste vrar dhe nje student.

    Përgjigju ↓
Pas