Sport

E bujshme, mesfushori i Spanjës jep dorëheqjen nga kombëtarja: I jap fund një historie plot emocione


               Publikuar në : 18:46 - 13/08/18 |
mapo.al

David Silva ka dhënë pasditen e kësaj të hënë, lajmin se do të tërhiqet nga Kombëtarja e Spanjës. 32-vjaçari, preferon që të fokusohet tani e tutje te ekipi i tij i Mançester Sitit, dhe këtë e ka bërë të ditur me një deklaratë.


Silva ka luajtur 125 ndeshje me Spanjën, dhe ka shënuar edhe 35 gola, ku ka fituar edhe një Kupë Bote dhe 2 Kampionate Europiane. Ai është golashënuesi i katërt më i mirë i kombëtares spanjolle.

“Jam i lumtur për çdo gjë që kam arritur, kam jetuar dhe kam ëndërruar për një ekip që do të mbahet mend gjithmonë dhe i kam dhënë fund një historie të mbushur me emocione për të gjitha momentet që vijnë në mendje, si figura e Luis Aragonés, një mësues që kurrë nuk do të harrojmë …” – shkruhet nder te tjera ne letren e David Silvës.

letra david silva

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas