fbpx

Arkiva 2

Dysheku i shkaktoi probleme në shtyllën kurrizore, Brazili rrezikon të humbasë lojtarin kyç

               Publikuar në : 18:15 - 28/06/18 |
mapo.al

Në Brazil po shpresojnë që Marcelo të jetë në fushë për ndeshjen e 1/8 të finaleve ndaj Meksikës.


Aktualisht, mbrojtësi i majtë është në dyshim për këtë përballje, edhe pse është njoftuar se dëmtimi që pësoi në takimin me Serbinë është i lehtë dhe se futbollisti po rekuperohet me ritme të kënaqshme.Dëmtimi që pësoi lojtari i Realit ishte i çuditshëm. Marcelo po luante normalisht derisa një spazmë në kurriz e bllokoi. “Një spazmë në muskulaturën stabilizuese të shtyllës kurrizore”, sqaroi doktori i Brazilit, i cili mendon se mund ta ketë shkaktuar ndryshimi i dyshekut.


“Dëmtimi nuk ka të bëjë me ngarkesën e ndeshjeve apo të stërvitjeve. Ka mundësi që dysheku ku ka fjetur në Moskë ka qenë më i butë seç duhet”, shpjegoi doktori.


Etiketa: , , ,

Pas