Aktualitet

Dy shqiptarët e kapur në Spanjë, Artan Hoxha: Të përgatitur ushtarakisht, pjesë e luftës në Kosovë
               Publikuar në : 18:39 - 01/05/18 |
mapo.al

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbuluar detaje të reja për dy shqiptarët e arrestuar dje në Spanjë gjatë një operacioni të policisë së Madridit ku u kap 1 ton kokainë.


I ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24”, ai tha dy shqiptarët Dritan Gadica nga Hasi dhe Julian Deblini, janë të përgatitur ushtarakisht, e sipas Hoxhës nuk përjashtohet mundësia që të kenë qenë pjesëmarrës në Luftën e Kosovës.

Hoxha tha jo më kot shqetësimi i policisë amerikane për kriminalitetin në Shqipëri është rritur, për shkak të shtimit të rasteve të lidhjes së shqiptarëve me bandat kolumbiane.

Sipas tij, ekziston frika se karteli i rrezikshëm kolumbian ka krijuar një strukturë në Shqipëri dhe kryesisht të lidhurit me kolumbianët janë veriorët./BW/


Etiketa: , , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas