Kronika

Durrës/ Vajzën 17-vjeçare e rrihte i dashuri i nënës, ajo i bën ‘gjëmën’…


               Publikuar në : 09:21 - 22/08/18 |
mapo.al

Një vajzë 17-vjecare ka denoncuar në komisariatin e Durrësit të dashurin e nënës së saj, pasi bashkëjetuesi i mamasë së saj ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike.


A. S. pretendon se E. R. 36 vjeç, ka ushtruar dhunë fizike ndaj saj në banesë.

Deklarata e Popicisë:

“Më datë 19. 08. 2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen me iniciale A. S., vjeçe 17, banuese në Durrës, pasi bashkëjetuesi i mamasë, shtetasi E. R., vjeç 36, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”,- njofton policia.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. “I ben gjemen” Hajde gazetar per koke te gazetarit!!!! Si “ben gjemen, o gjeme madh? Ben gjen me nomale qe behet ne kesi rastesh; o ti qe nuk kupton te miren nga e keqja, shperdorues letre !

    Përgjigju ↓
Pas