Sport

Duel Dortmund-Liverpool për Gelson Martins


               Publikuar në : 11:43 - 09/05/18 |
mapo.al

Për Gelson Martins është momenti të largohet nga Sportingu i  Lisbonës.


Pas problemeve me drejtuesit dhe sezonit jo fort pozitiv të ekipit, sulmuesi i talentuar portugez do të largohet sapo të hapet merkato dhe ofertat ndaj tij nuk mungojnë.

Mes shumë ofertave janë dy klube që po insistojnë për 22-vjeçarin, Borussia Dortmund dhe Liverpool dhe fituesi do të jetë ai që do të ofrojë më shumë pasi me drejtuesit e Sporting është e vështirë të negociohet.

Gelson Martins ka një kontratë deri në vitin 2022 dhe çmimi i tij sipas klubit është të paktën 50 milionë euro.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas