Sport

Duel Dortmund-Liverpool për Gelson Martins

Për Gelson Martins është momenti të largohet nga Sportingu i  Lisbonës.


Pas problemeve me drejtuesit dhe sezonit jo fort pozitiv të ekipit, sulmuesi i talentuar portugez do të largohet sapo të hapet merkato dhe ofertat ndaj tij nuk mungojnë.

Mes shumë ofertave janë dy klube që po insistojnë për 22-vjeçarin, Borussia Dortmund dhe Liverpool dhe fituesi do të jetë ai që do të ofrojë më shumë pasi me drejtuesit e Sporting është e vështirë të negociohet.

Gelson Martins ka një kontratë deri në vitin 2022 dhe çmimi i tij sipas klubit është të paktën 50 milionë euro.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas