Kronika

“Dua avokat që të mos më vrisni!”


               Publikuar në : 10:54 - 11/08/18 |
mapo.al

Ridvan Zykaj ka kërkuar avokat për të folur për masakrën që kreu pasditen e 10 gushtit në fshatin e tij Resulaj të Vlorës.


“Dua avokat që të mos më vrisni”, mësohet të ketë thënë para grupit hetimor 24-vjeçari duke pranuar autorësinë e vrasjes së 8 familjarëve të fisit të tij, mes tyre 3 gra dhe dy fëmijë.

Zykaj u arrestua mëngjesin e sotëm, 2 km larg banesës së tij dhe banesës së viktimave.

Ridvan Zykaj nuk ka bërë rezistencë.

Policia ka gjetur në vendngjarje dhe armën e krimit dhe telefonin.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas