Kronika, Kryesore

“Dua avokat që të mos më vrisni!”

Ridvan Zykaj ka kërkuar avokat për të folur për masakrën që kreu pasditen e 10 gushtit në fshatin e tij Resulaj të Vlorës.


“Dua avokat që të mos më vrisni”, mësohet të ketë thënë para grupit hetimor 24-vjeçari duke pranuar autorësinë e vrasjes së 8 familjarëve të fisit të tij, mes tyre 3 gra dhe dy fëmijë.

Zykaj u arrestua mëngjesin e sotëm, 2 km larg banesës së tij dhe banesës së viktimave.

Ridvan Zykaj nuk ka bërë rezistencë.

Policia ka gjetur në vendngjarje dhe armën e krimit dhe telefonin.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *