Sociale

“Dritë jeshile për hapjen e negociatave”, Xhafaj flet pas takimit me ministrin gjerman

Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj eshte pritur ne Berlin nga ministri Federal i Brendshëm Horst Seehofer. Pas ketij takimi, ministri Xhafaj shkruan në twitter dhe jep lajmin e mire per vendimin e Gjermanise per negociatat e Shqiperise:


“Bashkë me drejtues të lartë të PSH në vizitë zyrtare në Gjermani. Mirënjohje dhe falënderim për mbështetjen e plotë dhe të dpd që partnerët gjermanë i japin Policisë në luftën kundër krimit. Rikonfirmim i dyanshëm i angazhimit për thellim të bashkëpunimit, tani dhe në të ardhmen

Sapo përfundova një takim shumë miqësor dhe produktiv me Ministrin e Brendshëm Federal, z.Seehofer. Gjermania mbështet integrimin e Shqipërisë në BE. Dritë jeshile për hapjen e negociatave. Seehofer në gjurmët e paraardhësit të tij F.J.Strauss. Mirënjohje pafund Gjermanisë mike!”

 

PasPara

3 komente

  1. Merkeli dhe zyrtaret gjerman kane kohe qe jane pro hapjes se negociatave thjesht nuk e kuptoj se si i deformojn fjalet kta opozitaret

  2. Ky thinjoshi ka nje rol shume te rendesishem ne pergjigjet pozitive te Europes me reformen qe bere.

  3. Reforma ne drejtesi dhe operacioni forca e ligjit mbi te gjitha do te jen celsi i cili do te hapi negociatat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas