Sociale

“Dritë jeshile për hapjen e negociatave”, Xhafaj flet pas takimit me ministrin gjerman


               Publikuar në : 18:42 - 21/06/18 |
mapo.al

Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj eshte pritur ne Berlin nga ministri Federal i Brendshëm Horst Seehofer. Pas ketij takimi, ministri Xhafaj shkruan në twitter dhe jep lajmin e mire per vendimin e Gjermanise per negociatat e Shqiperise:


“Bashkë me drejtues të lartë të PSH në vizitë zyrtare në Gjermani. Mirënjohje dhe falënderim për mbështetjen e plotë dhe të dpd që partnerët gjermanë i japin Policisë në luftën kundër krimit. Rikonfirmim i dyanshëm i angazhimit për thellim të bashkëpunimit, tani dhe në të ardhmen

Sapo përfundova një takim shumë miqësor dhe produktiv me Ministrin e Brendshëm Federal, z.Seehofer. Gjermania mbështet integrimin e Shqipërisë në BE. Dritë jeshile për hapjen e negociatave. Seehofer në gjurmët e paraardhësit të tij F.J.Strauss. Mirënjohje pafund Gjermanisë mike!”

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Merkeli dhe zyrtaret gjerman kane kohe qe jane pro hapjes se negociatave thjesht nuk e kuptoj se si i deformojn fjalet kta opozitaret

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas