Aktualitet

Drejtoria e Përgjithshme Detare: Bllokim të mjeteve “pirate” në liqene               Publikuar në : 12:30 - 28/06/18 |
enton palushi

Me anë të një deklarate për mediat, Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton se ka nisur një operacion për bllokimin e mjeteve ujore që bëjnë transport pasagjerësh dhe automjetesh, të cilat janë artizanale dhe rrezikojnë jetën e njerëzve në liqenet e Komanit, Vaut të Dejës dhe liqenit të Shkodrës.


Drejtoria e Përgjithshme Detare thotë në deklaratë se pas inspektimeve dhe verifikimeve të këtyre mjeteve janë konstatuar se ka mjete ujore që janë artizanale dhe rrezikojnë jetën e njerëzve dhe mjeteve.

Mësohet se operacioni po vazhdon me verifikimin dhe bllokimin dhe është në proces.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas