Kronika

‘Banda e kokainës drejtohej nga shqiptari’, aksion në Greqi dhe Ekuador…


               Publikuar në : 17:17 - 14/11/18 |
mapo.al

Një shqiptar ka përfunduar në pranga pas një operacioni ndërkombëtar të zhvilluar në Greqi dhe Ekuador.


Janë arrestuar gjithashtu dy grekë në Greqi dhe 6 shtetas të tjerë në Ekuador. Nga aksioni janë eskuestruar rreth 300 kg kokainë në një veliere me destinacion Australinë.

Operacioni vijon ende në disa shtete. Droga do të blihej nga tre organizatorët për 1.5 mln euro. Në Ekuador u prangos  edhe një oficer i policisë greke

Sipas policisë greke bëhet fjalë për një organizate ndërkombetare e trafikut te kokaines ku shqiptari dhe dy greket, drejtuesit e organizatës./BW/


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas