Sport

Dortmundi, “manita” Hamburgut dhe mbërthen Bajernin në krye
               Publikuar në : 16:44 - 23/01/12 |
mapo.al

Kampionët në fuqi të Gjermanisë, Borusia e Dortmundit, ka mundur të triumfojë thellësisht në Hamburg, duke mposhtur vendësit me rezultatin 5-1. Gjithçka ka folur për skuadrën e Jurgen Klop, që nuk e ka vënë asnjëherë në dyshim rezultatin. Groshkojtc ka çelur serinë e golave, teksa shfrytëzoi në maksimum asistin e Kagavas. Më pas ka dyfishuar Levandovski, që i dërgon skuadrat në pushim me këtë rezultat. Në pjesën e dytë do të vijnë edhe 3 gola të tjerë të miqve, përpara se Gerrero të shënojë golin e flamurit për Hamburgun. Pas kësaj fitoreje, Dortmundi mbërthen Bajernin dhe Shalken në krye të tabelës me 37 pikë, ndërsa në vendin e katërt është Borusia Munshengladbah me 36 pikë.


 

 

Bundesliga – Java XVIII

 

Të premten

Borusia Munshengladbah – Bajern Mynih     1-3

Të shtunën

Volfsburg – Këln                                            1-0

Shalke 04 – VFB Shtutgart                            3-1

Hofenheim – Hanover 96                               0-0

Nurenberg – HertaBerlin                               2-0

Freigurg –Augsburg                                       1-0

Kaizerslautern – VerderBremen                    0-0

Të dielën

HamburgSV – Borusia Dortmund                 1-5

Bajer Lerverkusen – Mainc 05                        2-0loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas