Sport

Dortmundi e Bajerni fitojnë dhe ruajnë bashkëkryesimin


               Publikuar në : 12:54 - 29/01/12 |
mapo.al


Kampionët në fuqi të Bundesligas, Borusia e dortmundit, ka mposhtur me rezultatin 3-1 Hofenheimin në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të të kampionatit gjerman. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klop ka shënuar tre herë në portën e miqve, përpara se Johnson të realizonte golin e nderit. Kagava, me dy gola, dhe Groshkrojtc, janë autorët e golave për kampionët e Gjermanisë. Edhe Bajerni i Mynihut ka bërë detyrën, ndonëse ka vuajtur disi. Përballë bavarezëve ishte skuadra e Volfsburgut, e cila është mbrojtur mirë, por në minutën e 60-të, Mario Gomez arriti ta çante bunkerin e skuadrës mike. Në minutën e 90-të ka lavdi edhe për kroatin Ivica Oliç, që e festoon me gol rikthimin e tij në fushë pas një periudhe vërtet të gjatë.


 

Bundesliga – Java XIX

 

Të premten

Hanover – Nurenberg             1-0

Të shtunën

HertaBerlin–Hamburg         1-2

Bajern Mynih – Volfsburg      2-0

Augsburg– Kaizerslautern     2-2

Dortmund– Hofenheim         3-1

Verder – BajerLeverkusen     1-1

Këln – Shalke                          X-X

Sot

Mainc – Fraiburg                     15:30

Shtutgart – Borusia M.           17:30

 KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas