Humor

‘Don’t f*ck with them’: Shpërthen humori me ministren Kumbaro
               Publikuar në : 12:28 - 05/11/18 |
mapo.al

Mënyra si ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro prezantoi iniciativën e quajtur “Lëvizja Kombëtare për Lexim” me qëllim nxitjen e leximit tek çdo moshë ka ngjallur mjaft debat në rrjetet sociale.


Postimi është në anglisht: “We need to make books cool again. If you go home with somebody and they don’t have books, don’t fuck them. Don’t let them explore you until they’ve explored the secret universes of books”.

Në shqip përkthehet “Ne duhet të kemi sërish libra të mirë. Nëse shkon në shtëpinë e dikujt që s’ka libra, mos u q* me të. Mos e lejo atë të të eksplorojë ty para se të eksplorojë universet sekrete të librit”.

Komenti i saj ka shkaktuar një ‘tërmet’ me reagime dhe meme në rrjetet sociale.

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. KETU ESHTE LEZETI SE NJE E RE ,ME VJETRIN GJEN EKSPLOZIM VERTET TE MAHNITSHME SE PARASHIKON SI KANE SHYTUR NJE TE RE TE FSHEHUR NE GEZOF DHE JU VJEN KEQ ME LENE NJE BREZ .SA PER LEXIM VARET KONCEPTI SA HORIZONT MUND TE KETE . A’ E DINI SI THOTE POPULLI PO TE HYNI NE GJAK HYN ” PO NUK TE HYN DO TE THOTE TERHIQE MOS E KEPUT ES PERPARA LALE UNE I BOJ JU I MERNI KUPTIM TE PERGJITHSHME SE KJO JAM ,PO TE JAP UNE NJE QE TE JESH SE VIJ NGA NJE I VARFER JETIM , PA KEQKUPTIM DHE OFENDIM ME RESPEKT .

    Përgjigju &amp;darr;
Pas