Sport

Donadoni është trajneri i ri i Parmës
               Publikuar në : 15:53 - 11/01/12 |
mapo.al

Roberto Donadoni është emëruar trajner i ri i Parmës. Italiani do të zëvendësojë në krye të klubit të Serie A trajnerin e shkarkuar, Franko Kolomba, i cili u largua për shkak të rezultateve të dobëta. Ish-trajneri i Italisë thotë se objektiv i tij në klubin verdheblu nuk është mbijetesa. “Kjo nuk është skuadër që e ka mbijetesën si objektiv. Është në një pozicion në tabelë ku duhet të shikosh vetëm kush është përpara, me objektiv që t’i kalosh”, theksoi ish-trajneri i Livornos. Ai është i bindur se Parma ka ekip të mirë, me lojtarë që dëshirojnë të japin maksimumin dhe të ndihmojnë ekipin.
loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas