Shëndeti

Doktori i njohur jep 9 arsyet se pse duhet të bëni seks
               Publikuar në : 21:48 - 26/04/18 |
mapo.al

Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.


Sipas Dr. Sherry Ross ka 9 arsye se përse duhet të bëjmë seks.

1-Djeg kaloritë

2-Forcon sistemin imunitar

3-Parandalon problemet me fshikëzën e urinës

4-Ilaç natyral kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve

5-Zgjidh problemet me pagjumësinë

6-Shton shanset e shtatzënisë

7-Përmirëson shëndetin mendor

8-Parandalon krijimin e rrudhave

9-Të bën më të zgjuar.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas