Kryesore

“Doje ta ktheje në dyqane e dhoma gjumi”, reagon Basha: Teatri i Metropolit është aty
               Publikuar në : 13:03 - 20/09/18 |
mapo.al

… I vetmi aset kombëtar në institucion të bashkisë së Tiranës, përpara se Lulzim Basha të shkonte në Bashki, çohet për privatizim. Jo për PPP, as për të ndërtuar një teatër të ri të Metropolit, në këmbim të një kontributi të z.Veliaj dhe në funksion të një përfitimi legjitim edhe të z.Veliaj pasi të investonte për Teatrin e ri, por privatizim, për të ndërtuar pallat, me dyqane dhe me dhoma gjumi…”, tha ndër të tjera Rama sot në Kuvend duke folur për një korrespodencë të vitit 2013 mes Bashës asokohe kryetar i bashkisë së Tiranës dhe ministrit Florion Mima.


I menjëhershëm ishte reagimi I Bashës.

“Kryehajduti kërkon skutave për shkresa të pavlera. Teatri i Metropolit eshte aty! Kinema 17 Nentorin, Kinema Republiken, kinema Partizanin, kinema Ali Demin, i ka shkaterruar Rama dhe ka ndertuar pallate”, shkruan Basha.

 

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas