Kronika

Do të ndihmonte një grua që po dhunohej, rrihet me sende të forta ish-nënkryetari i FRESSH
               Publikuar në : 12:00 - 25/08/18 |
mapo.al

Juxhin Çela, ish-nënkryetar i Forumit Rinor Euro Socialist Shqiptar, e ka pësuar keq pasi ka ndërhyrë për të ndihmuar një grua.


Ka qenë vetë Çela që e ka treguar në profilin e tij në “Facebook”, ndodhinë e një nate më parë.

Ai thotë se, autori ka qenë një i mitur, ndërsa shton se familjet nuk i edukojnë fëmijët me vlerat bazike për të jetuar në komunitet.

“Dje pak para mesnate shikoj një grua në moshe qe po konfliktohej me një grup të rinjsh të cilët e rrëzuan në tokë pas përplasjes verbale, instiktivisht sapo përballem me këtë skenë përpara meje menjëherë vrapoj për të ndihmuar gruan në nevojë dhe ndarë palët e përfshira në konflikt, por një i mitur shqiptar aty kishte dorezë hekuri dhe më goditi.

Ndjej se bëra aktin e duhur përtej se familjet që nuk edukojnë fëmijët e tyre me vlerat bazike për të jetuar në komunitet janë një realitet dhe kjo do më sjelli 10 ditë me regjim shtrati.

Këtë sqarim e bëj për të shmangur telefonin e prishur, faleminderit kujtdo që më ka uruar shërim”, shkruan Çela.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas