Aktualitet

Do i trafikonte, 25-vjeçares i nxirren 106 kapsula kokaine nga stomaku
               Publikuar në : 14:16 - 21/05/18 |
mapo.al

Policia indiane ka nxjerrë me sukses 106 kapsula kokaine nga stomaku i një gruaja që po përpiqej ti kontrabandonte në vend.


 

Shtetasja nga San Paulo, u arrestua në aeroportin ndërkombëtar në kryeqytetin Delhi më 14 maj. Raportohet se ajo e ka kaluar gjithë javën në spital ku iu është dhënë laksativ në mënyrë që të rimerrnin kokainën.

 

Kokaina ka një vlerë prej 734.000 dollarë. Asaj i kishin premtuar 5000 dollarë për kryerjen e transportit të drogës.

Policia beson se 25-vjeçarja i ka gëlltitur kapsulat në Sao Paulo, Brazil dhe më pas iu ishin dhënë udhëzime për t’ia dorëzuar një shtetasi nigerian në Delhi.

Zyrtarët e departamentit të narkotikëve i thanë gazetës Hindustan Times se ky ishte numri më i madh i kapsulave të kokainës që ata kishin nxjerrë ndonjëherë nga trupi i një personi.

 


Etiketa: , , , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas