KMR, Kryesore

Do befasoheni: Sa i bukur është planeti Mars

Së fundmi, planeti Mars është kthyer në kryefjalën e raportimeve mediatike.

Para nëntë ditësh u konfirmua se është zbuluar një liqen, që mendohet se ka ujë në gjendje të ngrirë.Ky lajm mund të mbështesë teorinë e ekzistencës së jetës në planetin e kuq.

Ndërkohë, dy ditë më parë, Marsi u afrua shumë me Tokën, duke entuziazmuar të apasionuarit pas astronomisë.

NASA nga ana e saj, ka dërguar dy sonda në planetin e kuq dhe pamjet që vijnë prej andej janë thjesht spektakolare.

Ndiqini më poshtë:

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
PasPara

1 koment

  1. Te ngaterrosh Astrologjine me ASTRONOMINE eshte mjaft e rende per ate qe mendon se shkruan, qesharake

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas