Politika

Dita Ndërkombëtare e Rinisë/ Basha: Qeveria ka braktisur të rinjtë shqiptarë


               Publikuar në : 14:07 - 12/08/18 |
mapo.al

Në Ditën ndërkombëtare të Rinisë, Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur Tëitterin për të përcjellë mesazhin e tij për të rinjtë shqiptarë.


Basha rikonfirmoi mbështetjen e PD-së për rininë, duke premtuar se do të ulë tarifat e universiteteve dhe do të ofrojë stazhe pune me pagesë për studentët, kur të vijë në pushtet.

Gjithashtu, kreu i opozitës nuk ngurroi të akuzojë qeverinë Rama se ka braktisur rininë e vendit, duke mos shpenzuar asnjë lekë për këtë kategori të popullsisë.

“Shqipëria zë vendin e parë në Europë, për papunësinë e rinisë, me rreth 300 të rinj të papunë, ndërsa 133 mijë kanë braktisur shkollën në këto katër vite”,- tha ndër të tjera Basha.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas