Shëndeti

Disa prej ushqimeve më tipike… që duhet t’i konsumoni për t’u freskuar në ditët e nxehta


               Publikuar në : 18:27 - 08/08/18 |
mapo.al

Siç duket, ka disa ushqime të caktuara të cilat duhet t’i hani gjatë këtyre ditëve të ngrohta për t’u freskuar duke përfshirë spinaqin dhe supën.


Nutricionisti Daniel O’Shaughnessy, në bashkëpunim me Just Eat, kanë përpiluar një listë me ushqimet më të mira që duhet ngrënë dhe shmangur në mënyrë që të freskoheni.

Daniel thotë se shalqiri, xhenxhefili dhe reduktimi i karbohidrateve dhe proteinave janë mënyrë e mahnitshme për t’i luftuar temperaturat e larta.

Këto janë 10 ushqimet që duhet t’i hani për t’u freskuar, sipas ekspertëve:

– Spinaqi
– Supa në mbrëmje
– Shalqini
– Xhenxhefili
– Reduktoni sasinë e karbohidrateve që i hani
– Hani qepë
– Hani ushqime dhe konsumoni pije që përmbajnë nenexhik.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas