KMR

Disa fakte të çmendura rreth seksit


               Publikuar në : 19:58 - 06/06/18 |
mapo.al

Rekorde, çmenduri dhe disa të dhëna që ndoshta do ju duhen. Ndiqni më poshtë një listë me disa fakte interesante për seksin.


-Rekordin për penisin më të madh e ka pornostari Long don John: 48.3 centimetër.

-Sipas përllogaritjeve, në mbarë botën janë vetëm 5 mijë meshkuj që e kanë penisin 30 centimetër në ereksion.

-Xhingis Khan, pushtuesi legjendar mongol, është paraardhësi i plot 16 milionë njerëzve.

-12 përqind e njerëzve në botë thonë se kanë bërë seks tresh.

-Aktori Klaus Kinski thotë se ka fjetur me 1 mijë gra gjatë jetës së tij.

-Në Pompein e lashtë, seksi me një prostitutë kushtonte sa dy bukë ose sa tetë njësi me verë.

-Kush shkon në kishë rregullisht është më i përmbajtur seksualisht se ata që nuk praktikojnë besim.

-Kur Egjipti pushtoi Libinë në shekullin e 13-të para Krishtit, fituesit morën 13.230 penisë si trofe.

-Në vitin 1994, amerikani Gary Kremen bleu domain-in sex.com. Në vitin 2006 e shiti për 14 milionë dollarë.

-Botuesi i Playboy, Hugh Hefner thotë se ka fjetur me mbi 2 mijë gra.

-Ka çifte që bëjnë seks në skaner. Për qëllime kërkimore.

-Kur një burrë ia merr vetes në gojë, ai bën Autofellatio. Shumë më të rralla janë rastet e grava që bëjnë Autocunnilingus.

-Tripperclipper janë udhëtimet drejt atyre vendeve, që njihen si destinacione për turizëm seksual.

-Një nga studiuesit më të njohur të seksit në botë, Alfred Kinsey, ishte fillimisht entomologjist.

-Termi fetish vjen nga frëngjishtja.

-Numri i personave të varur nga seksi shkon në 6 përqind.

-Orgazma tek meshkujt dhe femrat stimulon atë pjesë të trurit si marrja e heroinës.

-Nëse numërojmë çdo lëvizje sado të vogël, gjatë një kilometër vrapim, gjoksi i femrës kërcen në një lartësi 84 metra.

-Në lashtësi mendohej se aroma e grave të virgjëra kishte efekte shëruese. Sot shihet si pretekst për tradhti jashtëmartesore.

-Vetëm një përqind e njerëzve, që shohin porno në internet, krijojnë varësi.

-240 milionë njerëz bëjnë seks çdo ditë. Pra një në 25.

-Një në katër persona e ka provuar t’i bëjë gojore vetes.

-Mes orës tetë dhe nëntë është përqendrimi më i lartë i hormoneve seksuale.

-Aktorja franceze Sarah Bernhardt preferonte të bënte seks në arkivol.

-Një në katër persona thotë se ka bërë seks në një park.

-Shtatë nga dhjetë persona thonë se e mbajnë hundën djathtas kur puthin.

-Gjatë orgazmës ne marrim frymë 40 herë në minutë.

-Gjermani Thomas Vogel mund të hapë 56 sytjena brenda një minute. Rekord botëror.

-5 nga 1 mijë infarkte vdekjeprurëse ndodhin gjatë seksit.

-92 përqind e grave i mbyllin sytë gjatë puthjes. Gjysma e meshkujve e bëjnë këtë.

-Një në pesë persona ka pasur një aferë me kolegen e punës.

-Nga depërtimi i penisit në vaginë deri në derdhje mund të kalojnë nga 30 sekonda deri në 44 minuta.

-25 përqind e kërkimeve në internet janë me natyrë porno.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas