Aktualitet, Kryesore

Diplomohen studentët e shkollës së mesme në Teksas që i shpëtuan masakrës

Më shumë se 300 studentë në një shkollë të mesme në Teksas, kanë marrë diplomat e tyre në përkujtim të sulmit terrorist në kampin e kësaj shkolle.


Studentët e shkollës së mesme “Santa Fe”, diplomuan në një ceremoni të organizuar pas sulmit që la të vdekur dy mësues dhe tetë studentë, më 18 maj.

Studenti 17 vjecar i identifikuar për sulmin ndaj shkollës, është në mbajtje.

Të 328 studentët, u vëshën me të bardha në përkujtim të studentëve dhe mësuesve që ndërruan jetë në sulm, si dhe publikuan një video me pamje të tyre.

Ata deklaruan se kjo ngjarje i ka bërë vetëm më të fortë dhe më të bashkuar.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas