ShowBizz

Dikur një nga këngëtaret shqiptare më të bukura të viteve ’90-të, si është sot jeta e kësaj artisteje…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:41 - 13/09/18 |
mapo.al

Ajo ka qenë një nga këngëtaret më të dashura të viteve ’90. Bëhet fjalë për Enxhi Ninin e cila solli një tjetër frymë në muzikën shqiptare.


Violinistja e njohur shqiptare u largua nga Shqipëria drejt Italisë dhe karriera e saj muzikore zgjati shumë pak.


Enxhi Nini është sot violiniste në La Scala, nënë e dy vajzave Mia dhe Adele.


Që prej korrikut të vitit 2016 ajo kurorëzoi në martesë dashurinë shumë vjeçare me bashkëshortin e saj, Gabrielle.


<
>
auto_Enxhi_Nini_diten_e_dasmes1536766507 auto_Enxhi_Nini_diten_e_dasmes21536766505 auto_Enxhi_Nini_me_burrin_e_saj1536766524 auto_Enxhi_Nini_me_shoqet1536766523 auto_Enxhi_Nini31536766510 auto_Enxhi_Nini41536766509 auto_Enxhi_Nini51536766509 auto_Enxhi_Nini61536766508 auto_Enxhi_Nini71536766507 auto_Enxhi_Nini81536766506 auto_enxhi11536766506

 


Etiketa: , , ,

Pas