Kronika

Dhunuan bashkëshortet, dy të arrestuar në Berat

Dhuna në familje mbetet ende shqetësim në shoqërinë shqiptare.

Vetëm ditën e djeshme dy burra janë vënë në pranga nga policia e beratit pasi kanë dhunuar bashkëshortet e tyre.Sipas policisë së këtij qyteti, Shpëtim K., 41 vjeç ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj gruas së tij, F. K., 39 vjeçe.
Për të njëjtën arsye është vënë në pranga edhe Fatmir M., 50 vjeç pasi ka dhunuar në mënyrë të përsëritur bashkëshorten e tij R. M., 47 vjeçe.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale “Dhuna në familje”.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas